יום שלישי, 17 במרץ 2020

🎆 שנה לפרפרים 🎆

לֹא טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ
שלום לכולכם
נראה שבימי קורונה אלה יש עניין רב יותר בניירות טואלט. זה ניכר גם בסטטיסטיקת הביקורים באתר פרפרים. אז בואו נעשה את זה צנוע ונזכיר את ההתחלה.

כשבגוגל הודיעו שהרשת החברתית שלהם (גוגל פלוס) עומדת לרדת ב- 2 לאפריל 2019, בעצם נקבע מועד לקבירת קהילת Blogger בשפת הקודש, שייסד אליפל. לאחר שמספר בלוגרים פנו אלי בעניין, כתבתי בבלוג חשיבה חופשית שיש לי כמה רעיונות בעניין ובוחן את האפשרויות ליישום.

ב- 16 למרץ 2019 קיבלתי מייל שואל בעניין מאמפי. משעשע, כי בדיוק יום קודם לכן התחלתי לבנות את אתר פרפרים. וב- 17 עלה האתר לאוויר העולם,  כקונספציה של בלוגיה היברידית עצמאית. בלי עמותות, בלי הדסטארטים, בלי תרומות ותמיכות, בלי מתכנתים, בלי מעצבים, ובלי ליווי משפטנים. כך עם ידע מינימלי ביותר של מי שתכנות ועיצובים הם לא תחומי עיסוקו וללא ביסוס כלכלי - עלה לאוויר העולם שלד אתר פרפרים. ביומיים אלה הרצתי סימולציות בהצלחה, שאפשרו לצאת עם האתר. וחוץ מזמני, הכל כמעט ללא עלויות ואפילו את השרת הגרמני אנחנו מקבלים בחינם עבור אתר פרפרים. 

הייתה חשיבות למהר ולצאת עם שלד האתר כדי ליצור חפיפה והמשכיות לאתר קהילת Blogger בשפת הקודש לפני שייסגר. ובעצם האתר המשיך להבנות ולהתפתח תוך כדי עבודה בשנה זו, כפי שאתם מכירים אותו כעת.

והנה לפניכם אתר קהילתי המתנהל לגמרי בהתנדבות וללא שום כוונות רווח. אתר שמקבל ומשמש במה לכול המבקשים -  הבלוגרים הכותבים בפלטפורמות העצמאיות השונות - ללא ועדות קבלה וללא סלקציות.

ובזכותכם קמה כאן קהילה לתפארת, שטרולים ומחרחרי מדון מקומם אינו איתנו.

והנה אנחנו כאן לאחר שנה. בלי יחסי ציבור, בלי פרסום במדיה - פרפרים מאחד ומפרסם כבר למעלה מ- 200 בלוגים עצמאיים בתחומים שונים ומגוונים.
תודה לכולכם על שיתוף הפעולה ובמיוחד לאריק ולאמפי על תמיכתם הפעילה.
שלכם קנקןותודה על הפוסטים שקיבלנו במתנה מאת אמפי, אריק, ומוטי
21 תגובות:

 1. מזל טוב!
  כל הכבוד לך וגם לאמפי ואריק על התמיכה.
  מאחל לקהילה שתגדל ותתרחב ושתחגוג עוד הרבה ימי הולדת

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה מוטי על הכל וגם למתנות שהענקת היום לפרפרים 🌷

   מחק
 2. מזל טיוב! ותודה לך ולעוזרים לך :)

  השבמחק
 3. אנו נגדל ונפרוץ.
  בכל מקרה שוב אני רוצה להודות לך על כך שהודעת, על כך שעזרת לי בימים הראשונים. תודה

  השבמחק
 4. ממש מרגש.
  כשיש מישהו אחד שיש לו חזון והוא מגשים אותו, קורים ניסים ונפלאות ועל כך כל הכבוד.אין יותר חשוב בעייני מקהילה.זו שמתרחשת פנים אל פנים או זו הוירטואלית.
  ברכות למתנדבים ומקווה שיהיו עוד ועוד מצטרפים.

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה שיק על הערכה והמילים החמות 🌷

   מחק
 5. באמת הקמת כאן פלטפורמה יפה ויעילה לפרסום בלוגים מפלטפורמות שונות יש מאין והכל בהתנדבות ועם הרבה רצון טוב ודמיון וגם יכולות טכנולוגיות לא מבוטלות - כל הכבוד! ותודה רבה

  השבמחק
 6. תודה לכל העושים במלאכה.

  השבמחק
 7. להקים פלטפורמה מאפס
  ולראות איך היא מתפתחת וצומחת
  זה פשוט מדהים
  והאמת טוב שעשית את זה קנקן
  תראיה איזו קהילה נהדרת קמה פה

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה 🌷
   בעידן זה שהבלוגים הולכים ומתמעטים, ושהבלוגיות הקהילתיות מתנוונות/מתפרקות - הצמיחה של בלוגיה אלטרנטיבית היברידית אמורה לקדם בלוגים עצמאיים ולחיזוק האינטראקציה בין הכותבים והקוראים. לו רק כולם ינצלו ויהפכו את אתר פרפרים מביקור אקראי לבסיס ביקור וקריאה יומיומיים.
   זהו אמור להיות אינטרס משותף לכולם - הן החברים והן העמיתים!

   מחק
 8. כל הכבוד על היוזמה והביצוע המעולים ועל הבית שיצרת לנו כאן, ממש לא מובן מאליו! תודה רבה ותמשיך בדיוק כך!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה.
   מקווה שגם הבלוגרים והקוראים ימשיכו כך - לעידוד המוטיבציה 😊

   מחק